O mnie

Moje zdjęcie
Lubię mówić o sobie Baranka. Znaczy to, że należę do Niego - do Chrystusa Baranka. Chcę i próbuję świadczyć Barankowi w mojej codzienności. Anka od Baranka (nawet się rymuje :) W tym blogu znajdują się skrawki moich refleksji, które rodzą się z modlitwy Słowem Bożym. Jeśli komuś z Czytelników pomogą w poszukiwaniu miłującego Ojca, Pasterza dusz naszych, pisanie uznam za owocne. Chciałabym, by każdy dotarł do Źródła Życia, do którego mamy już dostęp przez sakramenty Kościoła. Jestem siostrą we Wspólnocie Jadwiżanek, które pomagają tym, którzy chcą Boga spotkać.

poniedziałek, 20 marca 2017

20 III, pomoże, bo rozumie

"Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów".
Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. (Mt 1,16n)

Czuję wielki szacunek do św. Józefa. Ale też i śmiałość w modlitwie do Niego.
Nasze ludzkie uczucia, lęki, niepewności są Mu dobrze znane. Przez to rozumie nasz trud i może pomóc, jeśli Go tylko o to poprosimy.
Ja dziś proszę. Proszę za kapłanów, proszę za mężczyzn. Proszę za osoby, którym towarzyszę, a widzę w nich właśnie takie niepokoje, jakie dopadały św. Józefa.
Św. Józefie pomagaj i dziś podejmować życiowe decyzje, i pomagaj wytrwać w nich.

Fot. Obrazek przepięknej ikony św. Józefa zakochanego. Taką kartkę (obrazek) można zamówić u sióstr karmelitanek w Szczecinie: http://www.karmel.szczecin.pl.

5 komentarzy:

 1. Ładny ten Józef, taki młodziutki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fot. ładne kwiatki, św.Józef zakochany :) też mam coś kontrowersyjnego.../p.
  https://gloria.tv/video/ET9rkGtHjnJn6iV4khnDiXDgV

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, w Maryi, to i Ty byłbyś zakochany.

   Usuń
  2. Nie tylko byłbym, ale jestem :)

   Usuń