O mnie

Moje zdjęcie
Lubię mówić o sobie Baranka. Znaczy to, że należę do Niego - do Chrystusa Baranka. Chcę i próbuję świadczyć Barankowi w mojej codzienności. Anka od Baranka (nawet się rymuje :) W tym blogu znajdują się skrawki moich refleksji, które rodzą się z modlitwy Słowem Bożym. Jeśli komuś z Czytelników pomogą w poszukiwaniu miłującego Ojca, Pasterza dusz naszych, pisanie uznam za owocne. Chciałabym, by każdy dotarł do Źródła Życia, do którego mamy już dostęp przez sakramenty Kościoła. Jestem siostrą we Wspólnocie Jadwiżanek, które pomagają tym, którzy chcą Boga spotkać.

piątek, 13 stycznia 2017

13 I, determinacja

Zebrało się tyle ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę. 
Wtem przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili łoże...  (Mk 2,1-12)

Nie wiem, kim byli ci czterej..., ale ich determinacja powala każdy mój upór w przynoszeniu do Pana spraw i ludzi.
A że Jezus uzdrawia nie tylko ciało lecz i ducha, dlatego też duchowe pielgrzymki czynię do Obecnego w tabernakulum.

7 komentarzy:

 1. Opętany, trędowaty, sparaliżowany, sprawiedliwy, grzesznik i święty. Być może, w tej kolejności ewoluuje nasza samoświadomość?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższe schorzenia to stygmaty/przejawy/ wykluczenia. Żaden z nich nie jest wymieniony z imienia...

   Usuń
  2. Chcę się odnieść do pierwszej wypowiedzi. Nie uważam, żeby nasza samoświadomość ewoluowała w kolejności podanej wyżej.
   Każdy z nas ma swoje choroby ciała i duszy! Może się odnaleźć w danych osobach biblijnych, dlatego są one bez imienia.
   Ale najistotniejsze, co chcę przekazać, to jest to, że nasze uzdrowienie, zbawienie nie polega na ewolucji samoświadomości, tylko na WYZWOLENIU przez JEZUSA.

   Usuń
  3. Wszystko zależy od tego jak daną rzecz/pojęcie rozumiemy. Samoświadomość w moim pojęciu to Jezus i ja. Jezus, który uzdrawia zranione "ja" od wewnątrz. Jeśli zaś chodzi o Wyzwolenie, to Ono przychodzi na końcu drogi zwątpienia, rozbłyska w największej ciemności... Pozdrawiam :)

   Usuń
  4. A jeśli chodzi o osoby biblijne to doskonałym przykładem ewolucji (samo)świadomości jest postać sprawiedliwego Hioba. Ileż on musiał zjeść soli, aby tak odpowiedzieć Panu:

   "Jam mały, cóż Ci odpowiem? -
   Rękę przyłożę do ust.
   Raz przemówiłem, nie więcej,
   drugi raz niczego nie dodam".
   (Hi 40,4)

   Usuń
 2. 14.I z determinacją, konsekwentnie, krok po kroku... a jak trzeba odstąpić od procedur/konwencji/ powszechnie uznanych za bezpieczne to też są gotowi, ci czterej rzecz jasna:
  https://www.youtube.com/watch?v=q7MKDpcmECk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *Procedury to świecki odpowiednik rytuałów.

   Usuń