sobota, 5 lipca 2014

5 VII, nowy bukłak

Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków... Mt 9,14-17

Byłam dziś na Eucharystii w Ostrej Bramie. Prosiłam Maryję, by rodziła mnie, by we mnie kształtowała uczucia i postawy Jezusa – nowy bukłak.
Czytałam potem sobie „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” i trafiłam właśnie w pewnym sensie na to samo… Zob. foto.

4 komentarze:

 1. foto odczytane :D
  pewien ksiądz mi kiedyś powiedział, że wszystkie dobre spełniane uczynki gdy jesteśmy w stanie grzechu ciężkiego nie mają dla nas żadnej zasługi na moje Niebo..., właściwie to nie rozumiem dlaczego. Kaśka

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo wtedy jestem bez dostępu do "konta banku niebieskiego" :-) Grzech ciężki, to zerwanie więzi, jestem bez łaski uświęcającej, więc zablokowane moje konto. To tak najkrócej. Rozjaśniło się trochę? Czy więcej trzeba?

  OdpowiedzUsuń
 3. ale dobry uczynek jest spełniony, liczy się intencja, nie rozumie, nie chce wierzyc że BÓG go przekreśla, że się nie liczy, że był spełniony na darmo...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bóg niczego dobrego nie przekreśla! I nie jest spełniony na darmo!
  Po prostu na czas bycia poza łaską uświęcającą jest właśnie poza zasięgiem owocowania, ale jeśli człowiek nawraca się, to i waga uczynku dobrego aktualizuje się :)

  OdpowiedzUsuń