O mnie

Moje zdjęcie
Lubię mówić o sobie Baranka. Znaczy to, że należę do Niego - do Chrystusa Baranka. Chcę i próbuję świadczyć Barankowi w mojej codzienności. Anka od Baranka (nawet się rymuje :) W tym blogu znajdują się skrawki moich refleksji, które rodzą się z modlitwy Słowem Bożym. Jeśli komuś z Czytelników pomogą w poszukiwaniu miłującego Ojca, Pasterza dusz naszych, pisanie uznam za owocne. Chciałabym, by każdy dotarł do Źródła Życia, do którego mamy już dostęp przez sakramenty Kościoła. Jestem siostrą we Wspólnocie Jadwiżanek, które pomagają tym, którzy chcą Boga spotkać.

piątek, 27 czerwca 2014

27 VI, uwielbiam Twoje Serce

Ty jesteś narodem poświęconym twojemu Panu Bogu. Ciebie wybrał twój Pan Bóg, byś spośród wszystkich narodów, które są na powierzchni ziemi, był ludem będącym Jego szczególną własnością. Pan wybrał was i znalazł upodobanie w was nie dlatego, że[...], lecz dlatego, że Pan was umiłował.Pwt 7,6-11

Dlaczego Bóg nas (mnie) kocha?
Nie ma innego powodu, niż tyko Jego uprzedzająca, bezinteresowna i niesamowita Miłość.
Któż to pojmie?
Ktoś prosty, pojedynczy, szczery i otwarty.
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie..." Mt 11,25n

Serce Jezusa, zelżywością napełnione, zmiłuj się nade mną.
Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne, zmiłuj się nade mną.
Zapełnianie zelżywością ludzką... a pełne miłości. O Ty, mój Jezu, jesteś niesamowitym przerabiaczem, jedno w Ciebie wpada, a wychodzi z Ciebie coś zupełnie innego.
Ty nauczyłeś swoją Matkę jak przekleństwo Ewy zamienić na błogosławieństwo. Ona też miała Twoje Serce... i tak fizycznie w łonie, i nauczyła swoje bić w rytmie Twojego. Dlatego jest Nieustającą dla nas Pomocą - dziś na zapleczu... Twego Serca. :-)
I ja tak chcę, tak bardzo chcę żyć rytmem Twego Serca. Z Tobą mówić: Abba...

1 komentarz:

  1. Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne zmiłuj się nade mną

    OdpowiedzUsuń