środa, 25 lutego 2015

26 II, nawoływanie

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. (Łk 11,29-32)

Nawoływanie.
Pierwsza sprawa: serce Jonasza nie było tak skore do nawrócenia jak serca mieszkańców Niniwy...
Druga sprawa: co Bóg mówi dziś do mnie?
Do mnie dziś "przemówiło" i "nawołało" mnie czytanie z jutrzni. Było jak nawoływanie Jonasza, oto one (zapraszam i Ciebie do odczytania osobistego!):
"Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, byś spośród wszystkich narodów, które są na powierzchni ziemi, był ludem będącym Jego szczególną własnością, ponieważ Pan was umiłował i chce dochować przysięgi danej waszym przodkom. Wyprowadził was mocną ręką i wybawił was z domu niewoli, z ręki faraona, króla egipskiego. Uznaj więc, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem; Bogiem wiernym, zachowującym przymierze i miłość do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Go miłują i strzegą praw Jego" (Pwp 7,6n).
Odnajduję się w tym czytaniu. Pozwolę sobie na ucieszenie się dziś faktem wybrania - należenia do Boga. I wiernością Boga też się ucieszę! W moim ciele i w mej duszy.
Modlitwą swą ogarniam katechumenów-wybranych, którzy wczoraj w katedrze szczecińskiej dostąpili obrzędu wybrania.

Fot. z wczorajszego obrzędu wybrania. W centrum księga, do której wpisali swoje imiona. Na pierwszym planie chrzcielnica - dla katechumenów już niedługo miejsce odrodzenia, dla nas DOWÓD Bożego wybrania, umiłowania i posłania!

3 komentarze:

 1. Powiększyło się Królestwo Boże o nowe dzieci Boże. Chwała Panu i Bogu niech będą dzięki za tych , którzy przyprowadzili te Dzieci do Królestwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siostro, żyjesz szybko,. Zwolnij , dziś dopiero 25 luty :)

   Usuń
  2. :) to prawda, żyję szybko :)
   Ale czas wielkiego postu jak bicza trzasł minie - choć żyję nim i w nim - to jednak od wieków czas ten był przygotowywaniem dorosłych do chrztu a dla chrześcijan odkrywaniem wartości swojego chrztu. Pasyjny wymiar wielkiego postu to późniejsza rzecz - ważna jak najbardziej - ale zmierzająca ku Passze Chrystusa i naszej w Nim.

   Usuń