niedziela, 15 lipca 2012

15 VII, rozsyłani z władzą

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę... Mk 6, 7-13

Nie zabezpieczać się na drogę! Uczniowie mają iść w zaufaniu, że są wysłani, więc Ktoś o nich się troszczy. Mają iść we dwóch, by każdy mógł zatroszczyć się o drugiego, żeby wśród nich egoizm nie zapuścił korzenia.
Uświadomiłam dziś mocno władzę kapłanów nad duchami nieczystymi. Oni tę władzę posiadają. Może za mało korzystamy z tej ich mocy? Może nie chcemy pozbyć się jakiegoś ducha nieczystego, który uwija w nas sobie gniazdko przez nasze przyzwyczajenia i nasze myślenie...
Dziś, kiedy padają słowa o potrzebie nawrócenia, zastanowię się. Co jest tym miejscem we mnie, które potrzebuje nawrócenia, które potrzebuje zmiany myślenia?

Dziś w godzinie czytań św. Ambroży porównuje kapłana do anioła:
"Zobaczyłeś tam diakona, zobaczyłeś kapłana, zobaczyłeś biskupa. Nie zważaj na ich wygląd, ale na charyzmat ich posługiwania. Przemówiłeś w obecności aniołów, jak to jest napisane: "Wargi kapłana strzegą wiedzy i u niego szuka się pouczeń, bo jest aniołem Pana wszechmocnego". Nie można się tu pomylić ani zaprzeczyć: aniołem jest ten, kto zwiastuje królestwo Chrystusa, kto zwiastuje życie wieczne. Nie oceniaj go według wyglądu, ale według zadania. Rozmyślaj nad tym, co ci przekazał, uszanuj jego posługiwanie, uznaj godność".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz