sobota, 14 maja 2022

14 V, Ja was wybrałem

... Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili... (J 15, 9-17)

Dobrze jest usłyszeć, że się należy do Niego, do Jezusa. Że to On stoi za tym wszystkim, co nas spotyka. Że to On posyła. Że zna serca. Że chce w nas (we mnie) pełni radości. 
Czy ja wiem, czym jest pełnia radości? Ciekawa jestem do jakiej kreski w skali pełni we mnie czasem ta radość doskakuje?... 
Ale ufam słowu Jezusa, że możliwości i we mnie są ;).

5 komentarzy:

 1. nie chcę wierzyć, że to On stoi za wszystkim, co mnie spotyka, naprawdę. nie chcę mieć nic wspólnego z takim Bogiem, który stałby za tym wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że Twoja historia jest bardzo trudna do przyjęcia. Że wiele tam bólu, niesprawiedliwości i cierpienia itp...
   A co, jeśli On tam z Tobą, czy w Tobie to wszystko przecierpiał?...

   Usuń
  2. a niech Se Będzie gdzie Chce, ale nie wierzę, że to On mnie w to wpakował. Nie chcę Boga, który chciał dla mnie takiej historii.

   Usuń
  3. Dzisiejsze drugie czytanie - dla Ciebie erunandelincë.... z Apokalipsy:
   ... ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.

   I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: «Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie „Bogiem z nimi”. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły».

   I rzekł Zasiadający na tronie: «Oto czynię wszystko nowe»...

   Usuń
  4. pewnie tak będzie, dla nich.

   Usuń