czwartek, 18 marca 2021

18 III, przychodzę... po życie

... A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie... (J 5, 31-47)

Bardzo mocny ten wyrzut Jezusa. Oby nigdy nie był prawdziwy wobec mnie i ciebie...

Przychodźmy do Jezusa, przychodźmy... po życie.

5 komentarzy:

 1. Codziennie przychodzę do Ciebie Panie, aby mieć życie - bo poza Tobą życia w ogóle nie ma. Przychodzę codziennie, ale nie tak, jak dawniej (jeszcze w grudniu bywałem w domu na Nowym Mieście, a wóczas bywałem w swojej parafii; przystępowałem m.in. do spowiedzi); dziś bywam wyłącznie wirtualnie w Świątyni Opatrzności. Nade wszystko marzyło mi się, by przejść przez cały cykl walki z rakiem, bez narażania się na zakażenie koronawirusem (i dlatego wyłącznie on-line przychodziłem do Ciebie). Ale Ty Panie śmiejesz się z naszych planów - tak było i tym razem. Na 20 naświetlań miałem tylko 12, a i tak okazało się, że jestem dotknięty przez COVID. Jeszcze dwa dni i skończy mi się kwarantanna. Codziennie przychodzę do Ciebie, aby mieć życie. Ale czy jednak aby przypadkiem nie jestem zbyt daleko?

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam dziś ponad 6 godzin za kółkiem, więc padam, wybacz, że nie napiszę nic. Jednak przeczytałam. I oddaję Barankowi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku, przy cierpieniu drugiego ja staję bezradna... Mogę tylko przerzucić na Baranka. I to robię.
   Wymądrzać się nie będę, bo nie wiem, może jak dzisiejszy Józef... Jedno wiem, że jeśli CHCESZ przyjść do Jezusa po życie, to ON Cię widzi i przyjmuje, a ile Tobie da tu i teraz, to Jego miłosierna i dobra decyzja. Tak wierzę.
   Pozdrawiam Cię czule.

   Usuń
 3. Ostatnio uczestniczyłem w niezwykłej celebracji Mszy świętej, ze względu na kwarantanne, kapłan był sam w kaplicy, a wierni tylko on-line.
  Utkwiły mi w głowie słowa pieśni, które po Eucharystii zaczął śpiewać kapłan...

  'W ciemności idziemy w ciemności
  Do źródła Twojego życia
  Tylko pragnienie jest światłem
  Tylko pragnienie jest światłem'

  https://www.youtube.com/watch?v=Q6cAxoqHKvg (52 minuta)

  OdpowiedzUsuń