poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Pascha 2019

W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa... (Łk 24,1-12)

To pierwsza Ewangelia o zmartwychwstaniu w tym roku proklamowana. Bardzo mnie poruszyło, że Aniołowie odwołują się do pamięci, do słów wypowiedzianych, zapowiedzianych, przez Jezusa.
Tego przypominania mi też potrzeba!

Alleluja! Radości życzę i życzę doświadczenia mocy zmartwychwstania we własnym życiu. Ta moc objawia się przede wszystkim w miłowaniu.

Zaniedbuję ostatnio bloga, właśnie to dostrzegam. I niestety, chyba się nie poprawię... Sama nie wiem, czy więcej mam obowiązków, czy je wolniej wykonuję? :) ale na pisanie nie starcza mi czasu. Więc tak sporadycznie, czasem częściej, czasem rzadziej, tak już zostanie.

W Niedzielę Zmartwychwstania świętowałam swój predykat: "od Chrystusa Baranka". To takie imieniny. Może uda mi się jutro coś więcej na ten temat napisać.

2 komentarze:

  1. Odwzajemniam życzenia radości wielkanocnej. Niech ona trwa nawet w grudniowe wieczory a Pan zmartwychwstały niech umacnia i błogosławi.
    t.

    OdpowiedzUsuń